Prostowanie felg

Prostowanie felg wykonywane jest przy użyciu specjalistycznych maszyn i z wykorzystaniem wysokich temperatur. Jest to jeden z elementów regeneracji felg. Proces pozwala przywrócić zużytym felgom dawną świetność. Oddając felgi w ręce naszego zakładu wulkanizacyjnego zaoszczędzisz czas i pieniądze potrzebne na zakup nowych felg. Prostujemy zarówno felgi w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz kontaktu z naszym zakładem wulkanizacyjnym.

Przyczyny uszkodzonych felg

Przyczyny skrzywionych felg zazwyczaj są błahe lub wynikają z nieuwagi bądź z niedostosowania prędkości do warunków na drodze. Wśród najczęstszych powodów uszkodzenia felgi są:

  • najechanie na wysoki krawężnik,
  • wjazd w głęboką dziurę z dużą prędkością,
  • kolizja lub wypadek na drodze.

Na problem ten może się natknąć każdy, nawet najbardziej uważny kierowca. Uszkodzona felga to nie tylko defekt estetyczny – długotrwała jazda na skrzywionej feldze ma negatywne skutki dla zawieszenia samochodu. Wpływa na takie elementy jak tuleje czy końcówki wahaczy.

Objawy skrzywionych felg

Skrzywione felgi zmniejszają komfort jazdy i mogą stanowić zagrożenie na drodze. Najpowszechniejszym objawem uszkodzonych felg są drgania karoserii oraz układu kierowniczego. Szczególnie są one wyczuwalne na ostrych zakrętach oraz podczas hamowania. Wśród innych objawów można wymienić zwiększony hałas oraz wyraźne uderzenia wydobywające się z kół. Kierowcy skarżą się także na wyczuwalne znoszenie pojazdu na jedną stronę. Dobra wiadomość jest taka, że zdecydowaną większość uszkodzeń felg można naprawić! Mamy nowoczesny sprzęt, który pomoże przywrócić Twoim felgom dawny stan.