Pneumaster - ekologia w całodobowym serwisie opon

łąka
Zadzwoń!
Kraków tel.: +48 793 30 50 30Poznań tel.: +48 883 60 50 11Gdańsk tel.: ++48 883 60 50 11Lublin tel.: +48 883 60 50 11Warszawa tel.: +48 883 60 50 11Wrocław tel.: +48 883 60 50 11Szczecin tel.: +48 883 60 50 11 czytaj wiecej

Całodobowy serwis opon Pneumaster prowadzi odbiór zniszczonych i używanych opon, przekazując je do utylizacji. Pracujemy wyłącznie z akcesoriami i urządzeniami, które uzyskały prawne atesty dopuszczające do obrotu.

 

Jak działamy?

Z myślą o dobru środowiska naturalnego zawsze dokładnie sprzątamy miejsce naszej pracy. Należy pamiętać, że takie czynności wulkanizacyjne jak rotacje na osi, feldze i pozycji oraz pogłębianie profilu opony przynoszą wymierne korzyści. Po pierwsze wydłużają jej eksploatację, oszczędzając pieniądze. Po drugie sprawiają, że znika konieczność zakupu nowych opon. Warto wiedzieć, że do produkcji opon stosuje się wyłącznie naturalny lateks pozyskiwany z drzew kauczukowych, których na naszej planecie pozostało niewiele. Każdy zakup i wymiana opony ciężarowej to także stal wyprodukowana w piecach hutniczych, opalanych paliwami naturalnymi. Dbając o opony i wydłużając ich życie, pielęgnujemy otaczające nas środowisko naturalne.

 

Jak postępować z oponami używanymi?

W zastraszającym tempie rośnie ilość opon używanych, nienadających się do eksploatacji. To bardzo duży problemem w cywilizowanym świecie. Pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać opon używanych. Ich okres biodegradacji w środowisku naturalnym sięga od kilkudziesięciu do kilkuset lat. Zużyte egzemplarze powinny trafić do specjalistycznych firm zajmujących się recyklingiem opon. Proces ten polega na odzyskiwaniu materiału ze zużytych opon. Dzieje się to podczas mechanicznego rozdrabniania i separowania gumy w postaci granulatu oraz drutu stalowego. Oba te materiały będą mogły być w pełni wykorzystywane do produkcji pełnowartościowych wyrobów gumowych, stalowych oraz tekstyliów. Mogą również znaleźć zastosowanie jako paliwo alternatywne. Nasz całodobowy serwis opon podejmuje się odbioru składowanych używanych egzemplarzy w siedzibie klienta.