Złapałeś gumę w trasie? Już jedziemy!

dziurawa opona

Nierówna nawierzchnia, rozbite szkło na drodze, a może niewłaściwe ciśnienie w oponie? Przyczyn uszkodzenia opon w samochodzie może być wiele. Jedno jest jednak pewne, w każdej takiej sytuacji konieczna jest wymiana opony na nową, gdyż jazda z uszkodzonym ogumieniem zagraża bezpieczeństwu nie tylko kierowcy i pasażerów, ale i również innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie szybko należy reagować w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia opony na drodze szybkiego ruchu, gdzie ryzyko dojścia do kolizji i wypadków jest największe. Co zrobić, gdy złapie się gumę w trasie? Poniżej podpowiadamy, jak się zachować, gdy dojdzie do uszkodzenia opony.

Jak zareagować, gdy złapie się gumę?

Kiedy podczas jazdy wyczuje się, że samochód „ściąga” na jedną ze stron, można się domyślić, że doszło do uszkodzenia opony. W takiej sytuacji najlepiej od razu znaleźć bezpieczne miejsce, w którym można się zatrzymać. Jeżeli w danym miejscu jest to niemożliwe, należy zwolnić i nieco dalej poszukać szerszego pobocza. Warto przy tym pamiętać, że przy uszkodzeniu opon, gwałtowne hamowanie jest niewskazane. Najbezpieczniej stopniowo redukować prędkość, a dopiero gdy spadnie poniżej 25 km/h można użyć hamulca. Po zatrzymaniu się należy włączyć światła awaryjne oraz ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od pojazdu. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przejść do dalszego działania.

Koło można wymienić samodzielnie, jednak do tego potrzeba odpowiednich narzędzi oraz pewnych umiejętności. Nie wszyscy jednak wożą ze sobą klucze i lewarek, dlatego dla wielu kierowców najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług naszego mobilnego serwisu opon w Poznaniu. Nasze usługi na terenie Poznania i okolic realizujemy przez całą dobę, błyskawicznie docierając do klientów. Na miejscu przeprowadzamy diagnozę, podejmujemy się wymiany, a następnie sprzątamy miejsce pracy. Zużyte opony zabieramy ze sobą, dzięki czemu kierowcy nie muszą martwić się o konieczność ich utylizacji. Skorzystanie z takiej usługi nie tylko pozwala szybko uporać się z problemem, ale także eliminuje niepotrzebny stres.